Załoga

 O nas słów kilka….

 

Muzyczny rejs rozpoczęliśmy w 2011 roku. Założyciel zespołu – Andrzej obrał kurs na muzykę morską. Śpiewamy, gramy i tworzymy klasyczne szanty jak i proste piosenki żeglarskie. Chociaż mieszkamy daleko od morza, bo na lubelszczyźnie, czujemy ten rodzaj muzyki i staramy się oddać jej klimat. Pierwszy koncert zagraliśmy w roku 2013 a potem to już wiatr w żagle: koncerty dla małej i dużej publiczności, występy w plenerach, festiwale i konkursy z nagrodami. W październiku 2014 na horyzoncie ukazała się nasza pierwsza płyta pt.: „Marzenie o wielorybie”, która zawiera także nasze debiutanckie utwory. Marzymy nie tylko o wielorybie ale też by nasz rejs trwał jak najdłużej. Chcemy płynąć dalej tym kursem i zapraszamy Wszystkich do udziału w naszej przygodzie!

________________________________________________________________________________________________

                                         Wojtek Mazurkiewicz

 zdj Kossakowski

zdj Kossakowski

Gra na akordeonie, gitarze oraz śpiewa. Strażak w stanie spoczynku, miłośnik mechaniki i motoryzacji pod każdą postacią. Próbuje panować nad aranżem utworów oraz ich całościowym wyrazem, co najlepsze nieźle mu to wychodzi. Dusza kolega choć wybuchowy. Problem aby nie znaleźć się w pobliżu w czasie eksplozji. Zespołowy technik, konstruktor, wynalazca, nagłośnieniowiec itp. Od lat kocha się w tej samej dziewczynie z którą ma dwie córki. W składzie od początku. Zamieszkały w Lubartowie.

_________________________________________________________________________________________________

                                        Tomek Woźniak

zdj Kossakowski

zdj Kossakowski

Gra na wszystkim w co można bębnić i robi to z dziką rozkoszą. Włącza się do aranży oraz udziela głosu w chórkach.Posiada wszystkie cechy dobrego kompasu i dobrego męża: czuły, stateczny i spokojny. Świetny muzyk. Dobry kompan i kolega. Mieszka w Lubartowie.

__________________________________________________________________________________________________

                                         Krzysztof  Woźniak

Zdj. D. Ludwicki

Zmaga się z gitarą basową dzielnie i sumiennie. Z twarzy nie podobny do nikogo więc nie można go z nikim pomylić,nawet z bratem perkusistą. „Ludzie listy piszą zwykłe,  polecone” a on codziennie je roznosi. Mieszka w Lubartowie.

___________________________________________________________________________________________________________

 

                                      Jan „Benzyna” Iwanek

Od zawsze śpiewał (pod nosem) i polewał (paliwa). Już nie polewa ale wciąż śpiewa. Obdarzony ciepłym barytonem i dobrym sercem. Przykładny mąż oraz ojciec dwójki dzieci. Mieszkaniec Lubartowa.

 

_________________________________________________________________________________________________

 

Mariusz  „Gordon”  Olszak

Mariusz Olszak vel Gordon i tej wersji się trzymajmy. Straszny wariat gitarowy. Bez przerwy i z wielką wrażliwością międli  to swoje pudło, by coś ciekawego z niego wydobyć. Cały czas doskonali swoje rzemiosło i kombinuje jak zagrać by było lepiej. Obdarzony niskim głosem, choć sam jest wysokiego wzrostu. Swoje myśli trzyma pod nieodłączną czapką.